Сегодня

НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Культура

0
НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Культура
«Луганщина моя, мій милий східний краю!»

По сторінках святкування 70-річчя утворення Луганської області

НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Культура
Підготовка до святкування 70-річчя утворення Луганської області виявилася дуже тривалою, тому що ця значна подія мала стати святом не лише обласного центру, а всієї Луганщини, її мешканців. Активну участь у підготовці та проведенні святкових заходів, серед яких — фестивалі, концерти, виставки декоративно-прикладного мистецтва, приймав Луганський обласний центр народної творчості (директор В.М. Яровий).
НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Культура
Протягом року фахівці нашого центру були не лише координаторами дій представників народного мистецтва, але й проводили організаційно-методичну роботу.
Значною подією серед великої кількості святкових заходів став обласний фестиваль-конкурс художньої самодіяльності «Луганщина — світанок України», що проходив у два етапи з квітня 2007 року до травеня 2008 року. У ньому взяли участь понад 600 аматорських колективів та індивідуальних виконавців з 14 міст і 17 районів області, а загальна кількість учасників — близько 7 тисяч. Гала-концерт, який зібрав найкращі самодіяльні колективи міських Палаців культури, районних та сільських Будинків культури, відбувся саме на день народження Луганщини, 3 червня 2008 року, у приміщенні обласного російського драматичного театру. Колективи дивували глядачів високим рівнем виконавської майстерності, патріотичністю тематики репертуару, яскра-вістю костюмів.
Не менш значними святковими заходами були ті, що проходили в районних центрах області. Це — відкритий молодіжний фестиваль патріотичної пісні та поезії «Воронцева слобода» (смт Білокуракине) та відкритий фестиваль оркестрової духової музики (м. Краснодон). Безперечно, запам’яталися свято для дітей національно-культурних товариств та урочисте відкриття VI Міжнародної торговельно-промислової виставки «Східна Брама України-2008» у Луганську.
З метою виявлення кращих музичних, пісенних творів та підтримки здібних, обдарованих композиторів, виконавців, встановлення тісних творчих стосунків між ними, поповнення кращими творами про рідний край репертуару професійних та аматорських колективів художньої самодіяльності видана збірка композиторів-аматорів Луганщини «Співай, Луганський краю», диски та нотна збірка їхніх кращих творів.
Як завжди, яскраво показав себе обласний народний клуб «Лівша» (керівник Г.М. Коваленко). Для популяризації народної художньої творчості та народного декоративно-прикладного мистецтва з лютого до квітня 2008 року проводилися персональні виставки членів клубу. Так,корене-пластику Василя Макарчука побачили його земляки у Красному Лучі, а вишивку Наталі Кобилянської — у Брянці. В рамках семінару з історії слобожанського костюму в Алчевську пройшла виставка майстрині Маргарити Сєрової. Твори Олени Верхоли (флористика) та Алли Вострякової (живопис — пластилін) вже добре знайомі луганчанам, проте художниці продовжують дивувати своїми новими роботами. Справжнім відкриттям на творчому небосхилі Луганщини стали імена Олександра Романенка з Новоайдарщини, що займається парковою скульптурою, та Зої Ласман (колаж із піску, шкіряні прикраси).
19 вересня 2008 року у сквері біля пам’ятника Тарасу Шевченку традиційно запросило відвідувачів «Місто майстрів» — обласна виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва. Там були представлені кращі твори митців з 30 міст і районів Луганської області, обласного народного клубу «Лівша» та вишивальниць із Чернівців Галини й Ольги Рудяк. Гостей вітали фольклорні та народні колективи художньої самодіяльності всіх районів Луганщини. А поряд на площі відбувся обласний фестиваль українського фольклору, народної музики та етнографії «Червона калина». Він проводився у межах святкування 70-річчя утворення Луганської області з метою вивчення місцевого фольклорного матеріалу, узагальнення, збереження та впровадження фольклорних традицій. Народні обряди, пісні та інструментальна музика нікого не залишили байдужим. У фестивальній програмі прийняли учать понад 62 аматорських колективи з міст та районів нашої області.
Наступного дня ця площа знову поринула у веселі мотиви та святковий настрій. З досягненнями в народній, сучасній та бальній хореографії знайомили переможці обласного хореографічного фестивалю «Святкове коло-2008». У гала-концерті прийняли участь 20 кращих хорео-графічних колективів Луганської області. Глядачі віддали свої симпатії народному ансамблю танцю «Барвінок» (м. Рубіжне), народному ансамблю танцю «Веселка» (Старобільський район), народному хореографічному колективу «Світанок» (м. Кре-мінна), народному ансамблю бального танцю «Гармонія» (м. Антрацит).
XIV обласний фестиваль національно-етнічних культур «Сузір’я злагоди» став логічним продовженням творчої естафети талановитих луганчан. Двадцять три національно-культурних об’єднання демонстрували духовну спадщину своїх предків — фольклор, костюми, ремесла та національну кухню.
Незважаючи на те що святкування 70-річчя утворення Луганської області збіглося зі святкуванням Дня міста Луганська, мешканці нашого краю із задоволенням відвідували численні урочисті заходи, одним із організаторів яких був Луганський обласний центр народної творчості.

Наталя КИРИЛОВА,
завідуюча відділом довідково-інформаційної
та редакційно-видавничої діяльності.
4.10.2008 г.

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: