Сегодня

НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Ринок праці

0
НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Ринок праці
З надією на гідну роботу та зарплатню

За темпами динаміки основних показників Первомайський міський центр зайнятості входить до числа лідерів серед центрів зайнятості області. Спільними зусиллями місцевих органів влади, роботодавців, соціальних партнерів та служби зайнятості чисельність незайнятих громадян, що перебували на обліку в центрі зайнятості, зменшилася на 6,5 відсотка.


Майже три тисячі незайнятих первомайців поліпшили свій фінансовий стан завдяки соціальній допомозі з боку центру зайнятості через працевлаштування, перенавчання або підвищення кваліфікації, участь в оплачуваних громадських роботах.
Але проблеми є й тут. Вони, мабуть, схожі для багатьох українських регіонів: невідповідність професійно-кваліфікаційного рівня громадян, що перебувають на обліку в службі зайнятості, потребам ринку праці та вимогам роботодавців; «жіноче обличчя» безробіття з причини зникнення інфраструктури вугільних підприємств; відсутність профінформаційних заходів у більшості шкіл з підвищення мотивації до праці, особливо до робітничих професій, таких потрібних на ринку праці області.
Особливої уваги заслуговують вакансії, які роботодавці надають до центру зайнятості. Так, з 191 вакансії 16 відсотків пропонують розмір заробітної плати від мінімальної до прожиткового мінімуму, 81 відсоток — від прожиткового мінімуму до середньої заробітної плати, і тільки 3 відсотки — понад середню заробітну плату регіону. Цей факт негативно впливає на роботу служби зайнятості з комплектування кадрами підприємств та створює неможливість результативного підбору даних вакансій безробітним громадянам.

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: