Сегодня

НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Скорботна дата

0
НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Скорботна дата
Запали свічку!

За Указом Президента України у 2007 — 2008 роках відзначається 75 років Голодомору 1932 — 1933 років.


З метою вшанування пам’яті жертв та постраждалих від Голодоморів в Україні по всіх містах та районах Луганщини 24 листопада пройде День Пам’яті жертв Голодоморів.
Цього дня на території області буде приспущено Державний Прапор України, обмежено проведення розважальних заходів, внесено зміни у теле- та радіопрограми.
24 листопада в Луганську пройде обласний мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв голодоморів. Він відбудеться о 14.30 біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932 — 1933 років в Україні, встановленого навесні цього року у Сквері Пам’яті в центрі Луганська. Керівники області та представники громадськості Луганщини покладуть траурні вінки і композиції з житніх та пшеничних колосків до пам’ятного знаку.
Пам’ять про загиблих від голодоморів в області, як і по всій Україні, буде вшановано о 16.00 хвилиною мовчання. На цей час в усіх населених пунктах Луганщини призупиниться рух транспорту і пролунають траурні сигнали.
Біля пам’ятника Т.Г.Шевченку о 15.40 пройде панахида за загиблими від голодоморів, а з 16.00 розпочнеться акція «Запали свічку» з вшанування пам’яті жертв голодоморів.
Поминальні богослужіння за жертвами голодоморів проведуть усі 728 релігійних громад 45 конфесій, що діють на території Луганської області.
За розпорядженням губернатора меморіальні заходи на Луганщині проводитимуться протягом усього листопада. Місцевим органам влади надано доручення вжити заходів щодо впорядкування поховань жертв голодоморів на території області. В обласних ЗМІ виходять тематичні теле- та радіопередачі та статті щодо подій, пов’язаних з голодоморами. У навчальних закладах по всьому регіону заплановано скорботні заходи та тематичні виховні часи, виставки тощо. У музеях Луганщини протягом листопада проводиться виставка «Забуттю не підлягає», організовуються тематичні екскурсії для молоді та усіх бажаючих мешканців області. В Луганському обласному краєзнавчому музеї підготовлено тематичну літературну композицію «Зі мною говорила тиша». У бібліотеках організовано книжкові виставки, присвячені Дню пам’яті жертв голодоморів.
* * *
«Наша спільна задача — встановити історичну правду про страшні роки Голодомору та віддати данину пам’яті тим, хто це пережив», — заявив начальник управління з питань внутрішньої політики Луган-ської облдержадміністрації Руслан Фурсенко на брифінгу в облдержадміністрації. У зв’язку з цим на Луганщині ведеться активна робота щодо дослідження історичних фактів, збирання свідчень, документальних пам’яток, вшанування пам’яті жертв та постраждалих від Голодомору. Координує роботу обласна державна адміністрація. У квітні 2007 року розпорядженням голови облдержадміністрації було створено Координаційну раду з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932 — 1933 років в Україні, затверджено її склад на чолі з головою облдержадміністрації Олександром Антіповим. До складу Координаційної ради увійшли заступники голови і керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, активісти Луганської обласної філії Асо-ціації дослідників Голодоморів в Україні, співробітники обласного краєзнавчого музею, викладачі Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Також організовано роботу із створення списків мешканців регіонів, які постраждали від Голодомору 1932 — 1933 років в Україні. По області діють 156 дослідницьких груп з виявлення жертв Голодомору, до складу яких входять 712 дослідників. Виявлено 16 тис. 748 осіб — жертв Голодомору 1932 — 1933 років.
У кожному районі та селі, де є масові братські поховання жертв Голодомору, планується встановити пам’ятні хрести. В основному це північні та північно-західні райони Луганщини — сільськогосподарська Слобожанщина. В обласному центрі пам’ятний знак жертвам Голодоморів встановлено під час урочистої церемонії у березні 2007 року за участю Президента України Віктора Ющенка.
Водночас на Луганщині триває вивчення архівних документів, пов’язаних з Голодомором 1932 — 1933 років. Державним архівом Луган-ської області опрацьовано 165 фондів, 658 описів, 1295 справ та 200 окремих документів.
Згідно з інформацією управління СБУ в Луганській області, працівниками цієї організації проведено роботу щодо пошуку архівних документальних матеріалів за тематикою «Голодомори в Україні» за документами Державної безпеки». Знайдені архівні свідоцтва було використано при підготовці виставки «Розсекречена пам’ять про Голодомор 1932 — 1933 років в Україні», яка пройшла в Луганську в січні цього року. Управлінням СБУ в Луганській області за фінансової підтримки благодійного фонду «Україна-3000» планується видати книгу «Голодомор на Луганщині у 1932 — 1933 роках».
Широка просвітницька робота ведеться і серед учнів-ської молоді у навчальних закладах Луганської області. Так, у цьому році проведено більше двох тисяч уроків та лекцій за тематикою Голодомору 1932 —1933 років в Україні, організовано екскурсії, диспути, концерти-реквієми, тематичні програми, вечори пам’яті. Молоді люди подивилися художній фільм «Голод-33» та документальний — «Українське національне відродження. Українська ніч-33». Студентами психолого-педагогічного факультету Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка під керівництвом доцента Олекси Неживого зібрано матеріали, які увійшли до книги «Голод 1933 року на Луганщині». Понад три тисячі студентів опікуються громадянами, які пережили Голодомор, надаючи необхідну допомогу.
А дослідницько-пошукова група «Дзвони пам’яті» ініціювала зустрічі зі свідками подій Голодомору та оформлює альбом, до якого увійдуть фотоматеріали та листи пам’яті жертв Голодомору в Лисичанську, Первомайську, Кре-мінському та Старобільському районах.
РІА
«Луганськпресінформ».

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: