Сегодня

С 29 октября на КПВВ новые правила для пересечения для детей до 16 лет. Разъяснение эксперта

С 29 октября на КПВВ новые правила для пересечения для детей до 16 лет. Разъяснение эксперта

Проезд через донбасскую линию разграничения детей, которые не достигли 16-летнего возраста, усложнится в октябре.
Так, 30 октября, вступит в силу постановление Кабинета министров Украины от 17 июля 2019 № 815 «Об утверждении Порядка въезда лиц, перемещения товаров на временно оккупированных территориях в Донецкой и Луганской областях и выезда лиц, перемещения товаров из таких территорий».
На днях в соцсетях было обнародовано фото объявления, размещенного на КПВВ, в котором речь шла о том, что с 29 октября по свидетельству о рождении граждан Украины, которые не достигли 16-летия, пропуск через линию разграничения осуществляться не будет.

Заместитель председателя Комитета Верховной Рады Украины по правам человека, деоккупации и реинтеграции временно оккупированных территорий Руслан Горбенко на своей странице в Фейсбуке разъяснил суть изменений.
С 29 октября на КПВВ новые правила для пересечения для детей до 16 лет. Разъяснение эксперта
«В свою очередь разъясняю, что в 815 постанове (вступает в силу 30.10.2019) говорится в пункте 6:
1. ВЫЕЗД с территории ОРДЛО граждан не достигших 16 лет в сопровождении родителей по свидетельствам о рождении РАЗРЕШЁН.
2. ВЪЕЗД на территории ОРДЛО граждан не достигших 16 лет (имеющих только св-во о рождении) в сопровождении родителей РАЗРЕШЕН, только при предоставлении справки о подаче документов для получения паспорта», — написал нардеп.
Он отметил, что родители могут в любое удобное время выехать и оформить для своих детей паспорта.
Справка журналисты
В'їзд на тимчасово окуповані території України здійснюється через контрольні пункти в'їзду/виїзду:
громадянами України, які не досягли 16-річного віку, — за умови пред'явлення паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або тимчасового посвідчення громадянина України, або проїзного документа дитини з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб пунктами 3-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2239), на підставі дозволу фізичній особі, виданого особі, що здійснює супровід;
громадянами України віком до 16 років, які виїхали з тимчасово окупованих територій в супроводі одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників чи в супроводі інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, — за умови пред'явлення документа, передбаченого в абзаці четвертому цього пункту, в супроводі того з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників, з якими здійснили виїзд;
громадянами України віком від 14 до 16 років, які навчаються в закладах освіти на контрольованій території України, батьки яких проживають на тимчасово окупованих територіях України, також без супроводу батьків чи одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників чи супроводу інших осіб, уповноважених батьками чи одним з батьків (усиновлювачів), опікунами, піклувальниками, з якими здійснили виїзд з тимчасово окупованої території, за наявності документа, що підтверджує навчання у закладі освіти на контрольованій території України.
Виїзд з тимчасово окупованих територій України здійснюється через контрольні пункти:
громадянами України, які не досягли 16-річного віку, — за умови пред'явлення паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або тимчасового посвідчення громадянина України, або проїзного документа дитини в супроводі одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників чи в супроводі інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників;
громадянами України, які не досягли 16 річного віку, яким внаслідок народження та постійного проживання на тимчасово окупованих територіях або на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, не було оформлено свідоцтво про народження за зразком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 р. № 1025 «Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 86, ст. 3026), за умови пред'явлення паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон особою (особами), у супроводі якої (яких) громадяни України, які не досягли 16-річного віку, виїжджають з тимчасово окупованих територій, та документів, що підтверджують факти народження громадян України, які не досягли 16-річного віку.
Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561), Порядку взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування під час виявлення розлучених із сім'єю дітей, які не є громадянами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 р. № 832 «Про особливості соціального захисту розлучених із сім'єю дітей, які не є громадянами України” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 93, ст. 3041).

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: