Сегодня

В містах та районах області: В Старобільському районі триває робота із забезпечення громадян з обмеженими фізичними можливостями технічними та іншими засобами реабілітації.

В містах та районах області: В Старобільському районі триває робота із забезпечення громадян з обмеженими фізичними можливостями технічними та іншими засобами реабілітації.


[img]http://www.loga.gov.ua/netcat/modules/default/th.php?image=/data/sites/apache22/data/netcat_files/354/217/e92259bb31e8cf5073444f5c6eef70b9_b[/img]
Серед проголошених соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича є передусім цільова, соціально-орієнтована допомога тим, хто цього більш за все потребує. До цієї категорії відносяться і громадяни з обмеженими фізичними можливостями. Президентом поставлена чітка вимога – забезпечити кожного інваліда, хто цього потребує, необхідними засобами реабілітації.

З квітня 2012 року Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення. Було кардинально змінено підхід до забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації. Раніше технічні засоби реабілітації серійного виробництва закуповували шляхом проведення тендерних процедур на основі узагальнених пропозицій інвалідів. В результаті, інваліди та інші особи отримували технічні засоби реабілітації набагато пізніше після закінчення терміну експлуатації попередніх. Крім того, інвалідам не завжди пропонувались засоби, які їм підходили, адже вони могли вибирати лише ті вироби, які виготовлялись підприємствами – переможцями тендерних процедур. За новим Порядком для забезпечення індивідуальних потреб, з урахуванням медичних показань, своїх вподобань та антропометричних показників інвалід по каталогу самостійно обирає технічний та інший засіб реабілітації (його модель та виробника), на підставі чого складається анкета, далі спеціалістами управління соціального захисту населення вносяться дані на інваліда до Централізованого банку даних з проблем інвалідності і видається направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Далі направлення надсилаються до підприємств-виробників де здійснюється виготовлення замовленого технічного засобу реабілітації. У нашому районі доставка замовлених засобів реабілітації інвалідам безпосередньо до місця їх проживання здійснюється сервісним центром, створеним на базі Луганського казенного протезно-ортопедичного підприємства.

Управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації тісно співпрацює із Луганським казенним протезно-ортопедичним підприємством у напрямку забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, у тому числі протезно-ортопедичними виробами.

Щокварталу в районному клубі «Ветеран», який функціонує при Територіальному центрі обслуговування населення виїзною бригадою Луганського КЕПОП здійснюється прийом громадян щодо забезпечення їх протезно-ортопедичними виробами (ПОВ). Прийом замовлень та виготовлення протезно-ортопедичних виробів для дітей-інвалідів здійснюється позачергово. Обслуговування інвалідів 1 групи здійснюється виїзною бригадою на дому.

Перехід до персоніфікованого забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальним замовленням згідно із особистими потребами є необхідним кроком для реалізації державних гарантій та посилення соціальної підтримки осіб з інвалідністю.

В районному управлінні соціального захисту населення з питання забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває на обліку 758 осіб. З початку поточного року на підприємства-виробники замовлено 227 одиниць різних технічних засобів реабілітації, з них крісел колісних – 29 одиниць; видано 218 направлень для замовлення протезно-ортопедичних виробів; видано 265 одиниць технічних засобів реабілітації, з них крісел колісних – 46 одиниць.

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: