Сегодня

Анатолій Близнюк: Всебічний розвиток регіонів – головне завдання держави.

0
Анатолій Близнюк: Всебічний розвиток регіонів – головне завдання держави.


Анатолій Близнюк: Всебічний розвиток регіонів – головне завдання держави.Головним завданням держави, зокрема і Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, є вирівнювання диспропорцій у розвитку регіонів країни та наближення публічних послуг до людини. Як повідомляє прес-служба Мінрегіону, про це заявив очільник міністерства Анатолій Близнюк, відкриваючи засідання колегії відомства. Учасники колегії розглянули підсумки роботи за минулий рік та пріоритетні завдання на поточний.
«Головною проблемою залишається диспропорція розвитку регіонів. У нас як і раніше є 4 регіони-донори та 23 – реципієнти. Бюджет, який «ділиться» у Києві, не досягає «глибинки». 47% сільських територіальних громад у нас складають громади менші 1 тисячі людей, при цьому більше 10% із них мають менше 500 жителів. 72% сільських рад дотаційні більше, ніж на 50%. Про які перспективи, який розвиток там може йтися? Тому регіональний розвиток – головне завдання для нас усіх», – сказав Анатолій Близнюк.
Він також повідомив, що Мінрегіон розробляє стандарти публічних послуг, враховуючи їхнє максимальне наближення до громадян. Також Міністр наголосив, що реформування відомства та складання паспортів профільних галузей відомства були повністю завершені протягом минулого року, тому головні зусилля у 2012 році будуть зосереджені на реформах у регіонах країни.
«Президент України Віктор Янукович визначив регіони головним центром реформ у цьому році. Реформи завжди болісні. Є опір, і ми повинні це відверто визнати і враховувати. Проводячи зміни ми маємо завжди «бачити» людину, її інтереси. Всі реформи – медична, освітня, адміністративна – повинні поліпшувати життя конкретного громадянина. Але, якщо якийсь чиновник буде вибудовувати систему «під себе», ми цьому повинні жорстко протистояти», – наголосив очільник Мінрегіону.
За словами Анатолія Близнюка, за результатами муніципальних слухань та на виконання доручення Президента, учора Уряд ухвалив рішення про створення міжвідомчої групи з розвитку місцевого самоврядування. Тому Мінрегіон очікує від усіх учасників процесу дієвих пропозицій до плану дій.
У засіданні колегії Мінрегіону крім посадових осіб Міністерства взяли участь представники профільного комітету Верховної Ради, Адміністрації Президента, Уряду, національної комісії регулювання ринку житлово-комунальних послуг. Крім того, були присутні заступники глав облдержадміністрацій, начальники регіональних архітектурно-будівельних інспекцій, управлінь ЖКГ та управлінь капітального будівництва з усіх регіонів країни, 23 мери міст, керівники підприємств профільних галузей та представники громадських організацій.

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: