Сегодня

Ірина Акімова: Соціальні ініціативи Президента – це логічний курс на підвищення якості життя людей.

0
Ірина Акімова: Соціальні ініціативи Президента – це логічний курс на підвищення якості життя людей.


Ірина Акімова: Соціальні ініціативи Президента – це логічний курс на підвищення якості життя людей.Проголошені Президентом України соціальні ініціативи – це логічний, правильний курс на підвищення стандартів життя громадян та їхнього добробуту. Як повідомляє пПрес-служба Президента України Віктора Януковича, на цьому наголосила на брифінгу Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.
Вона, зокрема, нагадала, що за останні два роки в Україні спостерігається зростання прожиткового мінімуму, мінімальних заробітних плат, пенсій, посадових окладів першого тарифного розряду (на 46%).
Перший заступник Глави Адміністрації наголосила, що одним з основних принципів, закладених в соціальні ініціативи Президента, є адресність допомоги. Підвищення виплат, зазначила вона, переважно здійснюватимуться для тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки – пенсіонерів, інвалідів дитинства, праці та війни, сімей із дітьми.
Ірина Акімова особливо наголосила: пропозиції Президента спрямовані на відновлення соціальної справедливості. Адже йдеться про покращення становища насамперед тих категорій населення, які через ті або інші обставини опинилися в складнішій ситуації, ніж інші. Це, зокрема, стосується необхідності перерахунку пенсій громадянам, які вийшли на пенсію до 2008 року; допомоги тим, хто отримав травми на виробництві. Вона також додала, що в деяких випадках такі перерахунки будуть здійснені одразу, в інших – поетапно.
«Люди, які працювали в однакових умовах чи, на жаль, отримали однакові проблеми, повинні отримувати від держави однакову соціальну підтримку. Відновлення соціальної справедливості – саме той принцип, який закладений у соціальні ініціативи Президента», – наголосила Ірина Акімова.
Ще одним важливим кроком у напрямку покращення соціальної політики є підтримка працездатного населення, підкреслила Перший заступник Глави Адміністрації Президента. У цьому напрямку, зазначила вона, соціальні ініціативи Президента стосуються створення робочих місць для молоді та людей передпенсійного віку, серед яких наразі найвищий рівень безробіття. Ці робочі місця планується створювати за рахунок впровадження стимулів для підприємців, які надаватимуть роботу цим категоріям громадян. Ірина Акімова додала, що відповідний законопроект зараз доопрацьовується і незабаром буде переданий на розгляд Верховної Ради. Його ухвалення, підкреслила вона, дасть можливість створити додатково 700-800 тисяч робочих місць вже з 2013 року.
Крім того, Ірина Акімова розповіла, що у Державному бюджеті сьогодні є додаткові 10-11 млрд. грн., які можна спрямувати на реалізацію проголошених Президентом України соціальних ініціатив.
«На сьогодні, за приблизними розрахунками Міністерства фінансів, уже є додатково 10-11 млрд. грн., які надходять, передусім, за рахунок перевищення планових показників по ПДВ на імпортну і вітчизняну продукцію та планового збільшення надходжень від податку на прибуток», – сказала Перший заступник Глави Адміністрації Президента.
За її словами, загалом на реалізацію соціальних ініціатив (не враховуючи програми іпотечного кредитування) потрібно близько 16 млрд. грн. «10 млрд. з цієї суми – це осучаснення і перерахунок пенсій для пенсіонерів та військовослужбовців», – додала Перший заступник Глави Адміністрації. За її словами, нинішні показники дають можливість стверджувати, що для покриття пакету соціальних ініціатив є відповідні фінансові джерела.
Ірина Акімова звернула особливу увагу на неприпустимість «увімкнення друкарського верстату» для отримання необхідних для виконання соціальних ініціатив коштів.
Додатковим джерелом надходження коштів до Держбюджету, за її словами, можуть також стати норми закону про податок на багатство. «Цей закон за перший рік може принести, за різними оцінками, до півмільярда гривень», – повідомила вона. Ще 5-5,5 млрд. грн., додала Ірина Акімова, може дати прийняття закону про лібералізацію ринку корисних копалин, який введе ринковий продаж ліцензій на їх видобування.
Вона також додала, що сьогодні в Міністерстві соціальної політики розробляються ініціативи щодо детінізації заробітної плати.

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: