Сегодня

Юрій Павленко: Президент України поставив завдання – забезпечити найвищі інтереси дитини в процесі адміністративної реформи та побудови нової системи соціальної роботи.

0
Юрій Павленко: Президент України поставив завдання – забезпечити найвищі інтереси дитини в процесі адміністративної реформи та побудови нової системи соціальної роботи.


Юрій Павленко: Президент України поставив завдання – забезпечити найвищі інтереси дитини в процесі адміністративної реформи та побудови нової системи соціальної роботи.Президент України Віктор Янукович поставив завдання перед органами виконавчої влади, центральних та місцевих органів влади забезпечити найвищі інтереси дитини в процесі адміністративної реформи та побудови нової системи соціальної роботи. Як повідомляє прес-служба Президента України, про це повідомив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко під час брифінгу.
Зокрема, Президент запропонував Кабінету Міністрів України ввести напрямок «Захист прав дитини» до порядку проведення рейтингової оцінки результатів діяльності керівників регіонів за наступними індикаторами: - діяльність з реалізації права дитини на виховання в сімейному оточенні; - діяльність з забезпечення права дитини-сироти або позбавленої батьківського піклування на житло; - забезпечення права дитини на здоров’я; - реалізація права дитини на відпочинок та оздоровлення; - реалізація права дитини на освіту та розвиток, зокрема, розвиток мережі дитячих садків та позашкільних закладів; - захист прав дітей, які перебувають у конфлікті та контакті з законом; - охорона матері і дитини.
«Виконання соціальних ініціатив Президента України передбачає активізацію діяльності та підвищення професійного рівня працівників органів опіки та піклування, перш за все, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді», – зазначив Юрій Павленко.
Саме тому, наголосив Юрій Павленко, в Указі Президента «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» Кабінету Міністрів України та обласним державним адміністраціям доручено забезпечити неухильне виконання вимог законодавства щодо штатної чисельності працівників служб у справах дітей та не допустити ліквідації таких служб.
Юрій Павленко звернув особливу увагу, що «скорочення працівників служб у справах дітей означатиме скорочення державних послуг, які отримують діти». Зокрема, за його словами, реалізація права дитини на сімейне виховання і влаштування дітей у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу обумовлюють необхідність здійснювати соціальний супровід таких сімей, а саме забезпечувати їх соціальну підтримку, здійснювати контроль за сім’ями, які усиновили дітей або виховують їх під опікою.
«Саме служби у справах дітей ведуть справи дітей і забезпечують виконання місцевими органами виконавчої влади функцій як органу опіки та піклування. Понад 140 законодавчих та інших нормативних актів утримують положення про їх обов’язки», – повідомив він.
Юрій Павленко переконаний, що проголошені Президентом соціальні ініціативи створять умови для подальшого удосконалення державної політики в сфері захисту дітей та сімей, посилять діяльність з захисту прав дітей та дозволять виконати Заключні спостереження Комітету ООН з прав дитини (за підсумками розгляду третьої та четвертої зведених періодичних доповідей про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини) в частині реформування системи захисту прав конкретної дитини та удосконалення чинного законодавства в цій сфері.

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: