Сегодня

Наша медсестра — серед кращих

0
Наша медсестра — серед кращих Наша медсестра — серед кращих Источник: Фото Юрия Стрельцова

Вперше конкурс за таким гаслом відбувся у 2007 році в м. Коблево Миколаївської області. За традицією область, представниця якої стала переможцем конкурсу, наступного року приймає його у себе. У 2008-му медсестри змагалися на Донеччині, потім на Житомирщині, у 2010 році у Вінниці перше місце посіла медсестра гвненської обласної дитячої лікарні.


І цього року організатори конкурсу — Міністерство охорони здоров’я України, гвненська облдержадміністрація та обласне управління охорони здоров’я, Асоціація медичних сестер України та інші структури цієї області дуже постаралися, аби учасники та гості отримали справжнє задоволення та тільки хороші емоції від перебування в краї.


Урочисте відкриття конкурсу було схоже на феєричне шоу, яке викликало щире захоплення глядачів, гарний настрій присутніх.


Учасників конкурсу привітали та побажали їм успіху й перемоги, заступник голови облдержадміністрації Світлана Сад, директор Центрального методичного кабінету підготовки молодших спеціалістів МОЗ України Тетяна Чернишенко, головний поза-штатний спеціаліст МОЗ України, президент Асоціації медичних сестер України Галина Івашко, інші поважні люди. Глядачі познайомилися з усіма його учасницями ще до конкурсу, оскільки під час жеребкування вони представили свої відеоролики-презентації, в яких йшлося про їхнє рідне місто, життя й роботу, і які водночас були й одним із конкурсних завдань.


Конкурс проходив у три тури. У першому з них конкурсанткам довелося демонструвати теоретичні знання шляхом тестування, у другому — практичні навички з терапії, хірургії та педіатрії. А ось третій тур — домашнє завдання — був найвеселішим і найцікавішим, проте не менш важливим і відповідальним. Адже перед конкурсантками стояло непросте завдання: якнайкраще розкрити свої таланти, здібності та обдарування у творчому номері, намагаючись при цьому дати відповідь на запитання «Про що мріє медична сестра?». Адже медичні сестри — звичайні молоді люди, вони мають свої уподобання, які не заважають роботі, а інколи й доповнюють її.


Учасниці підготували для глядачів танцювальні та вокальні виступи, театралізовані мініатюри, відеофільми тощо.


Підсумувавши бали, які набрали конкурсантки на всіх турах, журі визначило переможців конкурсу. Корону переможниці здобула представниця Тернопільщини — старша медична сестра неврологічного відділення обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Олеся Демборинська. А ось друге місце, вперше в конкурсах подібного рівня, виборола старша медична сестра опікового відділення Луганської обласної клінічної лікарні Інна Краснобрижева, з чим її щиро і поздоровляю. Третє місце дісталося Анні Драб, медсестрі дитячої поліклініки Кривоозерської центральної районної лікарні Миколаївської області.


Треба зазначити, що за вагомий внесок в організацію та проведення цього конкурсу профмайстерності подякою Міністерства охорони здоров’я була відзначена заступник головного лікаря Луганської обласної лікарні № 2, голова Асоціації молодших спеціалістів з медичною освітою Луганської області Олена Шевченко. Хотілося б також подякувати учасникам так званої групи підтримки Інни Краснобрижевої, які і організа-ційно, і участю у третьому турі конкурсу значною мірою посприяли отриманню нею високого призового місця. Група уся — з обласної клінічної лікарні: це головна медична сестра Світлана Забара, старша медична сестра поліклініки Світлана Краснощоких, операційна медсестра опікового відділення Ганна Овчаренко, медична сестра по-ліклініки Олена Пазій, лікар-інтерн пологового відділення Адель Касьонкін.


Отож, вже ювілейний, V Всеукраїнський конкурс «Ескулап-Професіонал» відбувся, знайшовши свою переможницю, і наступного року проходитиме на Тернопільщині.


І наостанок. Дуже приємно, що представниця з Луганщини посіла друге місце, але, з урахуванням кількісного та якісного складу медсестер нашої області, матеріальної бази лікувальних закладів, хоча і молодої, але вже потужної Асоціації молодших спеціалістів з медичною освітою Луганської області, чи не настав час замахнутись на щось вище?


Бажання обґрунтоване, але… Окрім медсестер, медичного загалу, управління охорони здоров’я, воно потребує також активної участі в цьому влади, меценатів і спонсорів, яким не байдужі як наша медицина, так і престиж Луганщини.

Леонід ПОКРИШКА

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: