Сегодня

Водяна епопея Новоселівки

0
Водяна епопея Новоселівки
Водяна епопея Новоселівки

Вода уже давно стала дефіцитом на нашій планеті. І хоча Україна не належить до країн з постійним спекотливим кліматом, все ж відсутність води все частіше тривожить і українців. А що то таке — бути без води (причому добрячий десяток років) — знають і у сватівському селі Новоселівка. Адже з тих пір як перестав існувати місцевий радгосп, не став працювати і водогін.

Ця обставина, ясна річ, засмутила селян, але не змусила опустити руки. Заходилися вони рятуватися хто як може: вирішили копати криниці, бити свердловини (їх по-місцевому чомусь називають «фонтали»). Та ці заходи нічого, окрім розчарування, не принесли. Люди витратили купу грошей, а вода, до якої вдалося дістатися, була то гіркою, то солоною, то такою рудою, що на неї було бридко дивитися, не те що пити.
Коли новоселівці зрозуміли, що самі не дадуть ладу своєму горю, почали стукати в усі владні двері. Як і «полагається», людей вислуховували, обіцяли допомогти. З надією новоселівці поверталися до села, де ревом ревла худоба без води, засихали городи, а самі селяни не мали змоги не те що обмити грішне тіло, а й попити холодного свіжака.
Змінювалося керівництво в районі, одначе новоселівська проблема лишалася незмінною і стабільною. Здавалося, уже ніщо не може вплинути на ситуацію. Та Кузе-мівський сільський голова (саме до цієї тергромади належить і Новоселівка) Світлана Гончарова, швидше за інерцією і без особливого сподівання, звернулася два роки тому за допомогою до нового керівника району — голови райдержадміністрації Володимира Мормуля.
На відміну від своїх попередників голова не став нічого обіцяти зопалу, а відразу послав до села свого заступника — Сергія Родюшкіна, аби досконально вивчити проблему. Результат обстеження не порадував: водогін справді зносився «до ручки», потрібні були чималі кошти, щоби його відновити. Які розміри цих коштів сватівчани запитали у фахівців-науковців. Сума, названа спеціалістами, мало не звалила з ніг: чотири мільйони гривень. Для району вона була просто «непідйомна».
Можна було ці розрахунки показати селянам і спокійно жити далі. Мовляв, «звиняйте», люди добрі — немає можливості. Та команда Мормуля вирішила шукати вихід: як допомогти. Мабуть, тому, коли на одній з чергових сесій райради поставили питання про виділення з місцевого бюджету перших 60 тисяч грн. на водогін, чимало депутатів стало на бік керівництва районної ради, котре дуже сумнівалося, що з новоселівською водою може щось там вийти. Одначе «з боєм» ті гроші таки виділили.
Заступник голови Сергій Родюшкін уже зараз зізнається, що у бажанні допомогти жителям села команда райдержадміністрації йшла на відвертий ризик.
Спочатку було реанімовано і збудовано насосну станцію, до неї «доточена» водопровідна труба довжиною майже півтора кілометра, аж потім приєднали її до старого існуючого водогону. При цьому воду взяли з іншого джерела, що значно зекономило усі роботи і їх вартість.
Люди коли побачили, що воду таки намагаються подати до села, самі стали виявляти активність, згуртовувалися у кооперативи. Словом, закипіла активна робота, в центрі якої була сільський голова Світлана Гончарова і заступник голови райдержадміністрації Сергій Родюшкін.
І вода таки за два роки прийшла до села. А обійшлися всі роботи — 190 тисяч бюджетних грошей і приблизно таку ж суму зібрали самі селяни, щоб зробити «розводку» по селу.
Безумовно, така подія для Новоселівки стала справжнім святом. Селяни запросили в гості голову райдержадміністрації, депутатів райради ( до речі, усі — хто підтримував проект, і хто сумнівався) і за великим столом, прямо на галявині біля сільського клубу, відзначили сільську історичну подію.
Сільський голова від імені усієї громади зазначила, що попри всі труднощі той, хто хоче щось зробити, обов’язково зробить. Особливо тоді, коли є єднання і розуміння. Тому ініціатива райдержадміністрації, підтримка депутатського корпусу і активність самих членів територіальної громади стала тією основою, що зрушила камінь із застарілої проблеми.
На святі відзначили усіх, хто допомагав у будівництві. А таких було немало: і місцеві газовики, яких представляв на святі начальник підприємства І. Гавриленко, і будівельники (О. Шкута), і голова Сватівського суду С. Юрченко, для якого Новоселівка — мала батьківщина, та багато інших. Безумовно, щиро подякував голова райдержадміністрації і самим новоселівцям — активістам «водної епопеї» та вручив листи подяки.
Були на тому святі і добрі слова, і освячення новоселівської води святими отцями, і, звісно, без пісень не обійшлося. А ще дуже щемно порадувала своїми виступами малеча дитячого садочка, що є гордістю села (кер. Т. Тетюкова). Словом, свято видалося на славу. Селяни казали, що вже давно не відчували такої згуртованості і по-справжньому теплої атмосфери, а ще віри у власні сили.Олена Рагра.

22.06.2010 г.

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: