Сегодня

НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Скорбная дата

0
НАША ГАЗЕТА | Архив 2007-2010 - Скорбная дата
Пам’ять про Голодомор


Точно встановити кількість людей, що загибли від Голодомору, неможливо за давністю, проте їх набагато більше, ніж зазначається в офіційних цифрах», — вважає керівник Луганської філії Асоціації дослідників Голодоморів в Україні Ірина Магрицька


Під час брифінгу в облдержадміністрації вона заявила, що зібрані нею та її однодумцями свідчення живих свідків подій 1932 — 1933 років свідчать, що на території Луганщини загибло під час Голодомору набагато більше 16 тисяч селян. Проте вона визнала, що дослідницька робота тільки триває і про остаточні результати можна буде говорити лише коли будуть опитані усі свідки та відкриті усі документальні матеріали, що досі є засекреченими в архівах колишнього КДБ.
Влітку цього року було організовано дослідницькі експедиції. В результаті дослідниками було обстежено 5 районів області — Кремін-ський, Сватівський, Новопсковський, Білокуракинський та Новоайдарський, що найбільше постраждали від Голодомору. Відвідано 44 села, взято інтерв’ю у 110 мешканців, що були свідками трагедії.
За словами Ірини Магрицької, важливо розмежувати поняття «голод» и «голодомор». Вона вважає, що у сільських північних регіонах області відбувався голодомор, бо там зафіксовано масову загибель селян, вимирали цілі села у Новопсковському, Троїцькому, Біловодському, Харківському та інших районах Слобожанщини. У більш індустріальній південно-східній частині області, Донбасі, масової загибелі людей від голоду не було, тому не можна казати, що там відбувався Голодомор. Але у зв’язку з тим, що документи сільських РАГСів давно знищені, основним джерелом інформації про загиблих під час Голодомору є усі свідчення тих людей, яким вдалося пережити трагедію та дожити до сьогодення.
Між тим з метою вшанування пам’яті жертв та постраждалих від голодоморів в Україні по всіх містах та районах Луганщини 24 листопада пройде день скорботи. Розпорядження про організацію відповідних заходів підписав голова облдержадміністрації Олександр Антіпов.
Цього дня на території області буде приспущено Державний Прапор України, обмежено проведення розважальних заходів, внесено зміни у теле- та радіопрограми.
Як повідомляє відділ зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату облдержадміністрації, центральною подією 24 листопада в Луганську стане обласний мітинг-реквієм. Він відбудеться біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932 — 1933 років в Україні, встановленого навесні цього року у Сквері Пам’яті в центрі Луганська, за обласною бібліотекою ім. М.Горького. Керівники області та представники громадськості покладуть траурні вінки і композиції з житніх та пшеничних колосків до пам’ятного знаку та вшанують пам’ять про загиблих хвилиною мовчання. На цей час в усіх населених пунктах Луганщини призупиниться рух транспорту і пролунають траурні сигнали.
Цього ж дня в центрі Луганська буде організовано пряму трансляцію виступу Президента України Віктора Ющенка на табло-екрані. У свою чергу, делегація від Луганщини направиться до Києва для участі у всеукраїнських жалобних заходах з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів.
Біля пам’ятника Т.Г.Шевченку відбудеться панахида за загиблими від голодоморів. Такі ж поминальні богослужіння передбачають провести усі релігійні громади, що діють сьогодні на території Луганської області.
Після цього в обласному центрі та по всьому регіону розпочнеться громадська акція «Запали свічку».

Метки: {keywords}

  • Распечатать

Ссылки на материал


html-cсылка:

BB-cсылка:

Прямая ссылка: